مشکلات منابع آموزش آنلاین برنامه‌نویسی

2 3 ماه پیش، در مورد تصمیمم در مورد این که در مورد موارد ... بگذریم. پس از کلی کلنجار و کل‌کل، کلید کلاف کلفت ... ای بابا. خیلیا ازم پرسیدن که ... :|

آکادمی مسترموجی، از اون طرف

خلاصه این که بالاخره فرصتی به دست آمده تا بنده بتوانم یک آکادمی راه بیندازم و آموزش‌های 0 تا 99.9999 را در اختیار بشریت قرار بدهم. هنوز هم فکر می‌کنم منابع آموزشی موجود مشکل دارن، بدون هیچ دلیلی فرآیند یادگیری رو سخت می‌کنن و ممکنه حفره‌های بیشتری رو توی دانش مخاطب ایجاد کنن، نه فقط برای مبتدی‌ها بلکه برای حرفه‌ای‌ها هم همینه. این نوشته، نظرات شخصیه و ممکنه از دید خیلیا درست نباشه.

کافیه بخواید یه مبحث رو در زمینه‌ی برنامه‌نویسی شروع کنید و یاد بگیرید. فرقی نمیکنه دانش قبلیتون در مورد برنامه‌نویسی چقدر باشه. بهترین رفیقتون میشه گوگل. جستجو می‌کنید. معمولا اولین صفحاتی که بهشون سر می‌زنید مربوط به ویکی‌پدیاست. اگه قراره برنامه‌نویسی تحت وب رو یاد بگیرید احتما با W3Schools هم آشنا میشید. یه کم که راه میفتید، شاید برید به سمت MDN. اگه DotNet بخواید کار کنید، معمولا بهترین گزینه، مستندات خود مایکروسافته. و ...

من این مسیر رو طی کردم. چند ساله. با این که اینترنت پره از محتوایی که به آموزش برنامه‌نویسی و ... مربوطه و کلی برنامه‌نویس داریم، ولی خودم هنوز یه سیستم تمیز برای امر واقعا خطیر آموزش پیدا نکردم. اما این مستندات و آموزش‌هایی که توی اینترنت موجودن چه مشکلی دارن که خواب رو از چشمان خدای برنامه‌نویسی و متخصص کل جهان ربوده‌اند؟

چرا منابع آموزشی موجود، خوب نیستند؟

سایر موارد

یه سری نکته هم موند که مربوط به موضوعن و ترجیح دادم به صورت موردی بنویسم.

توی هر حوزه تخصصی دو گروه هستند: ۱. افرادی که می‌خوان پیچیدگی‌ها رو به زبان ساده بیان کنند تا همه بفهمند. ۲. افرادی که پیچیده‌ترش می‌کنند تا کسی نفهمه. گروه دوم نه تنها بد نیستند بلکه خوب هم هستند چون اگر نباشند دیگه کسی حاضر نمیشه برای اون تخصص پول خوبی بده.

شخصا با این دیدگاه مخالفم. اول این که افرادی که قراره تازه بیان توی اون تخصص (هر تخصصی) به شکلی غیرضروری دیرتر به متخصص تبدیل میشن. دوم این که چرا درک هر چیزی باید برای بقیه سخت بشه؟ اصن کدوم کارفرمایی میره منابع رو چک کنه و ببینه «آره. ساده‌س. پس پول زیادی بهش نمیدم». ملت بیکارن؟ بعدشم، اگه اینقدر ساده‌س و خودمون الکی پیچیده‌ش کردیم، پس داریم سر خودمونو شیره می‌مالیم دیگه.

اگه از نظر شما، مشکل دیگه‌ای رو هم میشه به منابع آنلاین نسبت داد توی نظرات بهم برسونید.

می‌تونی نظرتو از طریق توییتر / ایمیل / تلگرام / اینستاگرام برام بفرستی.