فیلم The Huntsman: Winter's War

من فیلم زیاد می‌بینم. احتمالا بیشتر از شما. واسه همین تصمیم گرفتم فیلم‌هایی که می‌بینم رو نقد کنم. البته نه یه نقد حرفه‌ای، چون واقعا مباحثش رو نمی‌دونم. صرفا در این حد که فیلمنامه چه مشکلات یا سوتی‌های داشت، یا این که از چه چیزایی خوشم اومد توی اون فیلم یا خوشم نیومد.

میشه این شاخه از وبلاگم رو در راستای مینیمالیسم در نظر بگیرید، چون سعی می‌کنم فیلم‌هایی که خوب هستن/نیستن رو از دید خودم معرفی کنم و به این شکل شما از وقتتون بهتر استفاده کنید. البته احتمالا باید بعضی از نقدهامو خونده باشید و اون نقدها از دیدتون منطقی باشن که به بقیه نقدهام اعتماد کنید و بر اساس اونا نسبت به دیدن/ندیدن فیلم‌هایی که معرفی می‌کنم اقدام کنید.

اما اسم فیلمی که جدیدا دیدم هست The Huntsman: Winter's War یا شکارچی: جنگ زمستان. محصول 2016.

4 نقش اصلی فیلم
پوستر فیلم «شکارچی: جنگ زمستان» درددنگگگگگگگگگگگگ ددنگ

رتبه‌ای که ملت توی IMDb به این فیلم دادن به طور متوسط 6.1 از 10ه. رتبه‌ای که خودم بهش میدم، 2 از 10ه. حالا ممکنه بپرسید چرا با این رتبه نسبتا کم توی IMDb من فیلم رو دیدم. دلیلش اینه که کلا به رتبه‌هایی که فیلم‌ها توی اون وبسایت دارن اعتماد ندارم. دقیقتر بخوام بگم به رتبه‌های بالاتر از 5 توی اون وبسایت اعتماد ندارم.

اگه فیلم رو ندیدید توصیه می‌کنم دیگه ادامه ندید، چون احتمالا هیچ سودی واستون نداره. ولی شخصا توصیه می‌کنم این فیلم رو اصلا نبینید. از بدترین فیلم‌هایی بود که دیدم. پره از رفتارهای عجیب و غریب، شخصیت‌ها و زیرداستان‌های اضافی، و کلیشه‌های معروف. شاید همینقدر بدونید کافی باشه.

داستان فیلم به داستان سفیدبرفی مربوطه که فیلمش هم هست Snow White and the Huntsman (سفیدبرفی و شکارچی) که سال 2012 منتشر شد. بخش‌های اول این فیلم برمی‌گرده به قبل از اتفاقات داستان سفیدبرفی. بعضی از افرادی که رتبه‌ی خوبی به این فیلم دادن، توجیهشون اینه که این فیلم بر اساس یه داستان که واسه بچه‌هاس ساخته شده پس نباید انتظار زیادی داشته باشیم. درسته داستانش واسه بچه‌هاس ولی خود فیلم مسلما واسه بچه‌ها ساخته نشده. یعنی نباید با دید بچگانه این فیلم رو نگاه کرد. اصن شدنی نیست.

اما برای کسایی که فیلم رو دیدن، موارد زیر به ذهنم رسید که امیدوارم برداشت درستی باشن:

در مجموع فیلم خوبی نیست (در واقع افتضاحه). داستانش اصلا خوب نیست. مشابهشو احتمالا توی بقیه داستان‌ها دیده باشید. بعضی از زیرداستان‌هاش رو هم میشد حذف کرد بدون این که لطمه‌ای به داستان بخوره. اینجوری شاید حداقل 1 ساعت از زمان فیلم کم میشد. واقعا نمی‌دونم چرا این فیلم‌ها تولید میشن. من 2 بهش دادم چون جلوه‌های بصریش خوب بود. فقط همین.

می‌تونی نظرتو از طریق توییتر / ایمیل / تلگرام / اینستاگرام برام بفرستی.