فیلم Geostorm

این فیلم، محصول سال 2017س. رتبه‌ی این فیلم توی وبسایت IMDb، به طور متوسط 5.3 هست ولی خودم بهش 1 می‌دم، این 1 به خاطر جلوه‌های ویژه‌س وگرنه صفر می‌دادم. جالبه بدونید توی وبسایت Rotten Tomatoes، رتبه‌ی این فیلم 14 از 100ه، یعنی داغونه.

اگه فیلم رو ندیدید توصیه می‌کنم ادامه‌ی متن رو نخونید، چون داستان فیلم رو لو می‌ده. البته توصیه‌ی من به شما جوانان، برادران و خواهران اینه که اصلا این فیلم رو نبینید. اگه فیلم رو دیدید شاید خوندن ادامه‌ی متن براتون مفید باشه.

کلمه‌ی Geostorm به معنی طوفان زمینی، احتمالا فقط توی عنوان این فیلم استفاده شده و هیچ منبعی مبنی بر این که این واقعه آب‌وهوایی می‌تونه در عمل رخ بده وجود نداره (من پیدا نکردم).

داستان از این قراره که اوضاع آب‌وهوای کره‌ی زمین داغون میشه؛ سیل، طوفان و ... و ملت به این نتیجه می‌رسن که نمیشه هر کشور به تنهایی واسه خودش به دنبال راه حل باشه. چند تا کشور با هم شروع به ساخت یک شبکه از ماهواره‌ها توی فضا می‌کنن. این شبکه روی جو کره‌ی زمین قرار می‌گیره و آب‌وهوای زمین رو کنترل می‌کنه. به این شکل که میشه با استفاده از این شبکه طوفان‌ها رو از بین برد یا مثلا یه منطقه از زمین رو گرم یا سرد کرد. یک مقر فضایی (سفینه) هم هست که وظیفه‌ی مدیریت این شبکه رو به عهده داره و توش هم متخصصین رشته‌های مختلف زندگی می‌کنن.

این پروژه‌ی خفن که اسمشو گذاشتن Dutch Boy (همون پتروس فداکار)، با سرپرستی یه شخصی به اسم Jake Lawson مدیریت و ساخته شده. برادر این Jake، به اسم Max یکی از کارکنان درجه بالای دولت آمریکاس که روی این پروژه هم نظارت می‌کنه.

اما یه سری از مشاهدات:

تنها نکته‌ی جالب این فیلم این بود که اتفاقات جوی که اول فیلم در موردش توضیح میده توی سال 2019 (یعنی امسال) رخ می‌دن. ما هم توی عید و بعدش کلی سیل داشتیم.

نظرات

در حال حاضر، از سرویس Disqus برای نظرات استفاده می‌کنم. متاسفانه توی ایران در دسترس نیست (یا ایران فیلترش کرده یا اونا ما رو فیلتر کردن).

اگه نمی‌دونید چه کاری باید بکنید، یا می‌دونید ولی حوصله ندارید، یا یه پیام خصوصی می‌خواید بفرستید، می‌تونید از ایمیل یا سایر راه‌ها ارتباطی استفاده کنید.

نظرات باید زیر همین متن، بارگذاری بشن. اگه نشدن، ۲ پاراگراف بالا رو بخونید.