فیلم Contagion

فیلم Contagion (به معنی شیوع، سرایت)، محصول 2011 آمریکا. توی وبسایت IMDb، رتبه‌ی 6.7 رو به طور میانگین گرفته. من بهش 5 میدم و با این امتیاز میره توی لیست فیلم‌هایی که نه توصیه می‌کنم ببینید و نه توصیه می‌کنم نبینید. با توجه به شرایط حساس کنونی شاید ارزش یه بار دیدن رو داشته باشه.

این فیلم رو همون سال‌های انتشار دیده بودم. ولی دوباره نشستم دیدمش.

ویژگی‌های مثبت فیلم، دوربین و موسیقی متنش هستن به نظرم. موسیقیش خیلی تکرار میشه و ممکنه شما را یاد فیلم The Social Network بندازه. در مجموع بد نیست و خیلی برای این فیلم مناسبه. بازی‌ها به نظرم خیلی خوبن. بیشتر مجموعه بازیگرها از حرفه‌ای‌ها انتخاب شدن. بازیگری که احتمالا نشناسید کم داریم. ژانر داستان، درام و تریلره (یا هیجانی!).

داستان خیلی نزدیک به واقعیته. در واقع نزدیک به چیزی هست که الآن هم داریم، کرونا. با این که خیلی قبل‌تر از پارسال ساخته شده ولی شباهت‌هاش با وضعیت حال حاضر جهان خیلی جالبه. یه ویروس خیلی کشنده‌تر از کرونا به اسم MEV-1 که مبداش هنگ‌کنگ هست کل جهان رو تهدید می‌کنه. فیلم با سرفه توی یه صفحه‌ی سیاه شروع میشه. اولین نوشته‌ای که توی فیلم می‌بینیم اینه: «Day 2». با توجه به روند فیلم و افزایش عدد ۲، میشه حدس زد قراره بعدا روز اول رو در یه جایی از فیلم نمایش بدن تا متوجه بشیم این ویروس کشنده از کجا و چطور شیوع پیدا کرده.

میشه گفت نقش اول نداریم توی این فیلم. چندین داستان به صورت موازی جلو میرن.

ادامه‌ی متن ممکنه داستان فیلم رو لو بده. اگه فیلم رو ندیدید بهتره دیگه ادامه ندید. اگه دیدید شاید خوندن بقیه‌ی متن براتون مفید باشه.

چه مشکلاتی داشت؟

احتمالا کوتاه‌ترین نقدی هست که تا به حال نوشتم.

می‌تونی نظرتو از طریق توییتر / ایمیل / تلگرام / اینستاگرام برام بفرستی.